Časté otázky

Časté otázky o upratovacích službách, tepovaní domácností a firiem

1. Koľko stojí vytepovanie koberca, matraca a sedacej súpravy (gauča)?

Ceny za vyčistenie kobercov, matracov, sedačiek sú rozpísané v CENNÍKU na koncovú cenu vplýva viac faktorov – intenzita znečistenia, výška vlasu, typ koberca alebo poťahovej látky na sedačke.

2. Ako dlho trvá vyčistenie sedacej súpravy, posteľných matracov a kobercov

Samotný proces čistenia (tepovania) mokrou metódou je relatívne rýchly proces. Približný čas vyčistenia sedacej súpravy alebo koberca je približne 1 až 2 hodiny. Samozrejme tento čas pri čistení sa môže natiahnuť alebo skrátiť nakoľko na tepovanie vplýva viac faktorov, intenzita znečistenia, veľkosť plochy ako aj nutnosť opakovať čistiaci proces a „zažratá“ špina, na ktorú musíme použiť iné druhy čistiacej chémie.

3. Ako dlho schne sedačka, koberec a matrac po čistení

Samotné schnutie po tepovaní záleží na znečistení, ktoré sme museli odstrániť a tak vytepovaná sedacia súprava približne 3-6 hodín, koberec po vyčistení vyschne asi po 2 hodinách, posteľné matrace po vyčistení by mali byť suché približne po 2-3 hodinách.

Na schnutie látky má vplyv teplota, vetranie, vonkajšia teplota a samotná vlhkosť v miestnosti. V lete po otvorení okna a dostatočnom prievane je vyčistená sedačka suchá približne po 2-3 hodinách. V zime, pri slabom vykurovaní ako aj nedostatočnom vetraní sme zaznamenali prípad, kedy gaučovka bola vlhká ešte aj na druhý deň a schla veľmi pomaly.

4. Akú chémiu používate na tepovanie a čistenie matracov, kobercov a sedačiek?

Na tepovanie sedačiek, matracov a kobercov používame profesionálnu priemyselnú chémiu, ktorá má najlepšie čistiace účinky na trhu. Špičková chémia, ktorú používame na tepovanie je najkvalitnejšia na trhu a zároveň je najúčinnejšia a šetrná k vašemu čalúneniu. 

Nami používaná chémia je ekologicky odbúrateľná bez nežiaducich alergických účinkov ako k dospelým tak aj k deťom a domácim zvieratám.

Na tepovanie hotelových kobercov, herní a kasín máme špecialitu ANTISTATICKÚ ČISTIACU CHÉMIU, ktorá zabraňuje „kopaniu“ statickou energiou.

5. Aký je postup tepovania?

Čistiacu chémiu (Kärcher) v jednom kroku pod silným tlakom 1,5 atm. vstrekujeme hlboko do tkaniny, necháme pôsobiť tepovaciu chémiu aby sa naviazala na znečistenie a uvoľnila špinu a zároveň s rozpustenými nečistotami odsajeme až 90% vody a vlhkosti. Koberce aj sedačky sú o pár hodín suché a budú vďaka hĺbkovému čisteniu žiariť čistotou. Zbavíme vás alergénov, roztočov a „zanesenej zažratej špiny“ za bezkonkurenčnú cenu. Čištenie je efektívny a rýchly proces. Lacné tepovanie Košice. Sme profesionáli.

6. Aké sú výhody tepovania oproti domácemu ručnému čisteniu suchou metódou?

Výhodou tepovania nami (upratovací servis TepovanieKosice.sk) oproti zaužívanému spôsobu ručného čistenia, pri ktorom sa nečistoty prenášajú z miesta na miesto, je že profesionálne extrakčné tepovanie okamžite zbavuje tepovaný materiál nečistôt, používame špičkovú najkvalitnejšiu chémiu na trhu a svoju prácu robíme už viac ako 7 rokov. Profesionálna špičková chémia, ktorú používame váš povrch zbavuje alergónov a je antistatická a ekologicky odbúrateľna.

Pri tepovaní mokrou metódou sa vlákna koberca odsávaním priemyselným silným tepovačom zároveň vyrovnávajú. Nie sú tak nadmerne zaťažované, nedochádza k ich vytrhávaniu a poškodzovaniu ako pri čistení tepovačom suchou metódou. Naopak materiály koberca a sedačky získajú pôvodné vlastnosti, oživené farby a sviežu vôňu.

 

Krátke video vám ukáže ako vyzerá proces tepovania a čistenia v skratke

Upratovací servis a TEPOVANIE KOSICE .sk

Upratovacie služby, čistenie a tepovanie poskytujeme od roku 2009 v lokalite Košice, Košice okolie a v celom košickom kraji.

Profesionálny upratovací servis a hĺbkové čistenie (lacné a kvalitné hĺbkové tepovanie) sedačiek, matracov a kobercov, jednorazové a pravidelné upratovanie pre domácnosti a pre firmy, kancelárie, showroomy v Košiciach a košickom kraji za najlepšiu cenu.

Požičovňa tepovačov Kärcher s chémiou

Kontaktujte nás

tel. +421 902 561 165

mail: kosicetepovanie@gmail.com

Upratovací servis TepovanieKosice.sk

Dunajská 12, 04001 Košice

 

www.upratovaciservis.sk

www.tepovaniekosice.sk

www.lacnetepovanie.sk

Otváracie hodiny

Pondelok – Piatok 8.00 – 19.00

Pracujeme aj cez sviatky ako aj víkendy

 

Požičanie tepovača vopred telefonicky rezervujte